Spływ Słupia

Parchowo - Bylina

2-3h   6 km   Łatwy

Odcinek dla początkujących kajakarzy lub rodzin z małymi dziećmi. Rzeka płynie tu leniwie, praktycznie bez przeszkód, pod koniec spływu płyniemy przez jezioro Żukowskie.

Soszyca - Gołębia Góra

4-5h   11 km   Średni

Odcinek urozmaicony, miejscami trasa dość leniwa, gdzieniegdzie nurt jest bardziej wartki, co wymaga nieco więcej skupienia. Jednym słowem odcinek z przygodami.

Gołębia Góra - Jezioro Głębokie

3-4h   9 km   Średni

Odcinek charakterystyczny w meandry rzeczne, spokojny nurt, momentami przyśpieszający co tylko zwiększa atrakcyjność rzeki, ponadto na trasie spływu można podziwiać atrakcje przyrodnicze ponieważ rzeka położona jest na terenie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi", rezerwacie przyrody "Gołębia Góra" oraz ścieżce przyrodniczej "Okolice Jeziora Głębokiego" - co sprawia, że ten odcinek jest wart uwagi dla każdego kajakarza - tego początkującego i tego, który ma za sobą wiele spływów kajakowych. Spływ kończymy na przystani nad jeziorem Głębokim, Samym jeziorem spływamy ostatnie 15-20 minut.

Gałąźnia Mała - Leśny Dwór

5h   16 km   Łatwy

Odcinek spokojny, idealny na rodzinny spływ, przepływa przez jeziora Konradowo, Krzynia. Trasa ta to relaks i wypoczynek w kajaku.

Kontakt

Modrzejewo 53a, 77-133 Tuchomie

Dane do przelewu w przypadku rezerwacji:
  • Iwona Piecek
  • Modrzejewo 53a, 77-133 Tuchomie
  • Bank BGŻ S.A. o/Bytów
  • 63 2030 0045 1110 0000 0215 4990

Napisz do nas