Nasze rzeki

Spływ Słupia

Rzeka Słupia wypływa koło Sierakowskiej Huty na Pojezierzu Kaszubskim. Szlak kajakowy Słupi jest urozmaicony, górny odcinek dosyć trudny - tzw. Rynna Sulęczyńska, natomiast odcinek środkowy i dolny - średni/łatwy. Długość całego szlaku Gowidlino-Ustka to 135 km. W 2006 roku na całym szlaku zostały postawione kamienie pamięci papieża Jana Pawła II, który w 1964 roku jako ks. abp. brał udział w spływie kajakowym Słupią.

Spływ Kamienica

Rzeka wypływa z Jeziora Kamieniczno koło Ciemna. Kamienica to rzeka przeznaczona dla doświadczonych kajakarzy, przepływa głównie wśród terenów leśnych, z dala od domostw. Charakteryzuje się szybkim nurtem, na jej trasie znajduje się sporo przeszkód. Długość szlaku kajakowego - 35 km.

Spływ Łupawa

Łupawa to rzeka Pomorza Środkowego, wypływa z Jeziora Jasień, a swój bieg kończy w Rowach. To jedna z trudniejszych rzek, niezwykle urozmaicona. W górnym biegu przypomina górski potok, a w dolnym i środkowym charakter zmienia się na nizinny. Długość szlaku kajakowego - 95 km.

Spływ Wieprza

Rzeka bierze swój początek z Jeziora Białego obok wsi Głodowo na pojezierzu Bytowskim, następnie przepływa przez Wysoczyznę Polanowską i Równinę Słupską, a do morza uchodzi w Darłówku. Wieprza ma pięć większych dopływów, spośród których proponujemy Pokrzywnę. Długość szlaku kajakowego - 108 km.

Spływ Bytowa

Bytowa jest leniwym dopływem Słupi o długości zaledwie 29 km. Rzeka przepływa przez wschodni obszar Pojezierza Bytowskiego, a źródła rzeki znajdują się na południe od Ugoszczy. Rzeka Bytowa jest spławna od miasta Bytów.

Kontakt

Gałąźnia Mała 1A, 77-140 Kołczygłowy

Dane do przelewu w przypadku rezerwacji:
  • imię i nazwisko
  • adres
  • nazwa banku
  • numer konta

Napisz do nas

Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności. -> Dowiedz się więcej.