Spływ Słupia

Parchowo - Bylina

2-3h   6 km   Łatwy

Odcinek rzeki Słupia dla początkujących kajakarzy lub rodzin z małymi dziećmi. Rzeka płynie tu leniwie, praktycznie bez przeszkód, pod koniec spływu Słupią płyniemy przez jezioro Żukowskie. Idealny odcinek na spływ kajakowego dla całej rodziny.

Soszyca - Gołębia Góra

4-5h   11 km   Średni

Odcinek Słupi urozmaicony, miejscami trasa dość leniwa, gdzieniegdzie nurt jest bardziej wartki - ostatnie 1.5 km nurt rzeki przyśpiesza aż do mostu na Gołębiej Górze, co wymaga nieco więcej skupienia. Podsumowując - spływ kajakowy Słupią z przygodami.

Gołębia Góra - Jezioro Głębokie

3-4h   9 km   Średni

Odcinek rzeki Słupia charakterystyczny w meandry rzeczne, spokojny nurt, momentami przyśpieszający co tylko zwiększa atrakcyjność spływu kajakowego, ponadto na trasie spływu można podziwiać atrakcje przyrodnicze ponieważ rzeka położona jest na terenie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi", rezerwacie przyrody "Gołębia Góra" oraz ścieżce przyrodniczej "Okolice Jeziora Głębokiego" - co sprawia, że ten odcinek jest wart uwagi dla każdego kajakarza - tego początkującego i tego, który ma za sobą wiele spływów kajakowych. Spływ Słupią kończymy na przystani nad jeziorem Głębokim, Samym jeziorem spływamy ostatnie 15-20 minut. Jest to idealny odcinek Słupi na spływ kajakowy dla całej rodziny.

Gałąźnia Mała - Leśny Dwór

5h   16 km   Łatwy

Odcinek spokojny, większość spływu to jeziora także podczas spływy jest dużo wiosłowania , przepływa przez jeziora Konradowo i Krzynia.

Spływ wielodniowy - Słupia

ok. 7 dni   122 km   Średni

Sugerowana trasa spływu kajakowego wielodniowego rzeką Słupia:
1.Gowidlino - Sulęczyno: 14 km
2.Sulęczyno – Bylina: 14 km (przewózka kajaków do Soszycy 2km)
3.Soszyca - Jezioro Głębokie: 20 km (przewózka kajaków do Gałąźni Małej 8km)
4.Gałąźnia Mała - Leśny Dwór: 16 km
5.Leśny Dwór - Słupsk: 23 km
6.Słupsk - Bydlino: 18 km
7.Bydlino – Ustka: 17 km

Kontakt

Gałąźnia Mała 1A, 77-140 Kołczygłowy

Dane do przelewu w przypadku rezerwacji:
  • imię i nazwisko
  • adres
  • nazwa banku
  • numer konta

Napisz do nas

Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności. -> Dowiedz się więcej.